.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości

• Dni powszednie: 7:30, 17:00
  • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
  • Czy wiesz, że?

• Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

• W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

• Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
  • Biały tydzień / Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. 14.05.2018 r. - 19.05.2018 r. Drukuj
    wtorek, 22 maja 2018 08:43
    W poniedziałek 14 maja dzieci I-wszo Komunijne rozpoczęły swój Biały Tydzień w czasie którego w kolejnych dniach modliły się w swoich intencjach za siebie, rodziców i rodziny. Tego dnia otrzymały pamiątkowy obrazek  pierwszego uczestnictwa w Ofierze Mszy Świętej.

Na zakończenie Białego Tygodnia odbyła się pielgrzymka dziękczynno - błagalna do Sanktuarium Matki Boskiej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Pielgrzymi w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, zwiedzili klasztor, obejrzeli prezentację multimedialną i makietę wzgórza Kalwaryjskiego.

Następnie modlili się w Bazylice N.M.P. w Wadowicach i zwiedzili: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Wszyscy uduchowieni, pełni zadowolenia, wrażeń i emocji wrócili do swoich domów. Pielgrzymkę poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz  Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego. Drukuj
    wtorek, 22 maja 2018 08:42
    Duch Pański napełnił okrąg ziemi, Ten, który ogarnia wszystko, zna każdą mowę. Alleluja.

Dzisiejsza uroczystość jest dopełnieniem misterium paschalnego. Jako przybrane dzieci Boże otrzymujemy Ducha Świętego, który daje poznać Ojca, rozlewa w sercach miłość Bożą, jednoczy w wierze i dokonuje cudów, podobnie jak miało to miejsce w początkach Kościoła. Dzieje się to na miarę naszych pragnień. Im bardziej pragniemy, tym więcej otrzymujemy. A zatem pragniemy i wierzymy, a stanie się.

Dnia dzisiejszego w naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 przeżywaliśmy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klasy IV naszej parafii. Uroczystą Mszę Święta odprawił i udzielił błogosławieństwa nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wniebowstąpienie Pańskie 13 maja 2018 r. Drukuj
    poniedziałek, 14 maja 2018 12:28
    "Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo?. Pytanie, które aniołowie stawiają apostołom, może zastanawiać. Reakcją zupełnie zwyczajną jest wpatrywanie się uczniów w Mistrza wstępującego do nieba, którego za chwilę nie będą już oglądać. W Jego imię pójdą głosić światu Ewangelię. Kolejność jest następująca: wpatrujemy się w Pana, rozmawiamy z Nim, a następnie dajemy świadectwo, że żyje, rozbudzając w innych pragnienie nieba. To jest misja naszego życia.
    W naszym kościele dziś również Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystą Mszę Świętą odprawił nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal, udzielając Komunii Świętej osiemnastu dzieciom naszej parafii: Piotr Berowski, Wiktoria Bochniak, Klaudia Borowiec, Michał Czekaj, Patryk Fetela, Karol Fortuna, Jakub Guzikowski, Damian Jabłoński, Karina Karpińska, Maja Kowalska, Karolina Liberek, Wojciech Molenda, Anna Natwora, Zuzanna Oborska, Mateusz Sala, Iga Świetlik, Igor Węziak, Nadia Żurek.

6 Niedziela Wielkanocna: 6 maja 2018r. Drukuj
    poniedziałek, 07 maja 2018 06:18
    W szóstą niedzielę okresu Wielkanocy dziękujemy za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Rozważamy Jego nowe przykazanie wzajemnej miłości, której miarą jest Jego własna miłość. On oddał życie za nas jako swych przyjaciół.  Chrystus uczy, jak prawdziwie zwyciężać. Najpierw trzeba zwyciężyć własny egoizm. Odpowiednio ukształtować miłość samego siebie.  Pragnąć nie doczesnej wygody, przyjemności, ale prawdziwego dobra, jakim jest wieczne szczęście. Może je dać tylko Chrystus.

W naszym kościele to dzień odpustu parafialnego ku czci Św. Izydora Oracza - patrona rolników.

Bierzmowanie 2018 Drukuj
    poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:45

- Galeria zdjęć [Zobacz]

Zdjęcia: Waldemar Kucięba

Zakończyły sie prace przy plebani Drukuj
    wtorek, 24 kwietnia 2018 08:59

Zakończyła się praca przy układaniu kostki przed plebania w Chrobrzu. Zbudowano także schody z parkingu do kładki, ułatwiające dojście do Kościoła dla osób starszych. Ks. proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i tym, którzy składają ofiary na cele parafialne.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>