.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Pierwsze śluby franciszkańskie w Leżajsku (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 18 września 2018 09:20

  W dniu 17.09 w klasztorze Bernardynów w Leżajsku odbyła się uroczystość pierwszych ślubów. W tym gronie znalazł się nasz parafianin br. Łukasz Kucięba. Zakończył roczną formację w nowicjacie i złożył pierwsze czasowe śluby zakonne. W tej podniosłej chwili oprócz rodziny wzięli udział proboszczowie parafii z których pochodzą nowicjusze, w tym ksiądz proboszcz Waldemar Krochmal z Chrobrza.

  Br. Łukaszowi życzymy wytrwałości, błogosławieństwa i opieki Chroberskiej Matki Bożej Wniebowziętej.

   
  VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 28 sierpnia 2018 11:06

   
  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 28 sierpnia 2018 11:01
  Wielki znak ukazał się na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami, a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

  Piętnastego sierpnia Kościół przypomina nam dogmat ogłoszony w 1950 roku przez papieża Piusa XII , wielkiego czciciela Matki Bożej. Chodzi o prawdę wiary katolickiej, "że Maryja, Niepokalana Matka Boga, dopełniwszy biegu ziemskiego życia , została z ciałem i duszą wzięta do chwały niebieskiej". Wniebowzięcie jest szczególnym darem Chrystusa Zmartwychwstałego dla Jego Matki. Czytania dzisiejszej uroczystości wiele nam mówią o chwale nieba oraz o uwielbieniu Maryi w tej chwale. Mówią ponadto o naszym powołaniu do zmartwychwstania i radości nieba.

  W naszym kościele to szczególny dzień  ku czci Wniebowziętej Najświętszej Maryi Panny patronki parafii. Gościem tej corocznej uroczystości był Ksiądz Adam Perz Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Uroczystą Sumę Odpustową koncelebrowali Ks. Kanclerz Adam Perz i Ks. Proboszcz Waldemar Krochmal.  Bóg zapłać.
   
  Gościliśmy pielgrzymów z Rzeszowszczyzny Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 09 sierpnia 2018 13:40

  8 sierpnia do Chrobrza i okolicznych miejscowości przybyli uczestnicy 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Mieszkańcy przywitali pątników z tradycyjną staropolską gościnnością. Skoro świt pielgrzymi wyruszyli w dalsza wędrówkę. Wierni codziennie pokonują odcinek około 30 km, a do Częstochowy planują dotrzeć 13 sierpnia. W sumie pokonają około 300 km.

  Pielgrzymi w Chrobrzu

   
  Nowicjat Ojców Franciszkanów i Bernardynów w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 02 sierpnia 2018 12:48

  W Chrobrzu gościliśmy Nowicjat Ojców Franciszkanów i Bernardynów wraz z opiekunami. Wspólna modlitwa i spotkanie na drodze do Jezusa.

  - Galeria zdjęć [Zobacz]

   
  Bp Jan zaprasza na Kielecką Pielgrzymkę Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 29 lipca 2018 06:27

  „Idąc szlakiem pielgrzymki zabierzmy ochotnie ze sobą wszystkie drogie nam intencje osobiste i rodzinne, zawodowe i parafialne oraz diecezjalne” – pisze Biskup Kielecki Jan Piotrowski zapraszając do udziału w Pielgrzymce Kieleckiej na Jasną Górę.

  >> Słowo Biskupa Kieleckiego

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 2 z 87
  stat4u