.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Ewangelia na dziś: niedziela 12 lutego 2012 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 12 lutego 2012 07:27

  W dzisiejszym artykule publikujemy rozważanie do Ewangelii na VI Niedzielę Zwykłą, 12 lutego 2012 r., którą przygotował ksiądz Arkadiusz Nocoń z Radia Watykańskiego. Rozpoczynamy tym samym cotygodniowe przybliżanie niedzielnej Ewangelii dla osób, które z różnych względów nie mogą wziąć bezpośredniego udziału w niedzielnej Mszy Świętej lub też osób, które chcą uzupełnić swoje rozważania o Słowie Bożym. Pełna treść artykułu w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  11 lutego Światowy Dzień Chorego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 05 lutego 2012 21:32

  W najbliższy piątek, 11 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. Święto jest obchodzone corocznie w Kościele katolickim 11 lutego, kiedy to Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich osobach chorych i cierpiących, potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

  Postarajmy się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła na godz. 17.00! Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

   
  Siostry Felicjanki z Chrobrza Drukuj
  Wpisany przez www.chroberz.info   
  wtorek, 31 stycznia 2012 15:03

  Z cyklu „Czy wiesz, że...” przedstawiam kolejną bardzo mało znaną (w żadnych naszych regionaliach nie publikowaną) historię dotyczącą naszego Chrobrza. Związana ona jest ze Zgromadzeniem Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka Serafickiego (taka jest pełna nazwa zgromadzenia), popularnie nazywanego „felicjankami”, które jak się okazuje miały swój kilkuletni epizod w Chrobrzu. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Podsumowanie roku 2011 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 24 stycznia 2012 18:29

  Publikujemy „Sprawozdanie A.D. 2011” z życia parafii Chroberz, które obejmuje zarówno czysta dane statystyczne jak i dane dotyczące najważniejszych wydarzeń w parafii oraz aspekt duchowy naszej wspólnoty.

  Liczba mieszkańców parafii to 1996 osób zameldowanych.

  Więcej…
   
  Zapraszamy do obejrzenia szopki bożonarodzeniowej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 stycznia 2012 15:12

  Historia szopek sięga czasów średniowiecza. Pierwszą świąteczną aranżację, która miała przybliżyć wiernym tajemnicę Narodzin Zbawiciela przygotował św. Franciszek z Asyżu w roku 1223 we włoskiej miejscowości Reggio lub Greccio. Zakon franciszkański propagował ideę szopek, aż rozprzestrzeniła się po całej Europie.

  Misterium bożonarodzeniowe pojawiło się w Polsce pod koniec XIII w. i otrzymało nazwę jasełek (jasło w języku staropolskim oznaczało żłóbek). Najstarsze polskie figury jasełkowe - drewniane XIV-wieczne figurki pokryte barwną polichromią pochodzą z klasztoru Klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

  Zapraszamy do obejrzenia szopki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym w Chrobrzu. Zdjęcie w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Miniony tydzień upłynął w naszej parafii obfitując w liczne wydarzenia (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 13 grudnia 2011 07:54

  Trwa Adwent, dzieci i dorośli uczestniczą we mszy św. roratniej, tegorocznym tematem przewodnim jest historia życia Karola Wojtyły. W czwartek 8 grudnia przypadało święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców poświęcone medaliki. W piątek z okazji zbliżających się imienin księdza Waldemara - proboszcza i księdza Waldemara – wikariusza, odprawiona została msza święta  w Ich intencji, zamówiona przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i młodzież ZSCKR w Chrobrzu.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 następna > ostatnia >>

  Strona 113 z 119
  stat4u