.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wielki Post Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 18 lutego 2012 16:21

  Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie …9.00 i 17.00
  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

  Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

  W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.

  Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godzinie 12.00 Gorzkie Żale i tak będzie przez cały Wielki Post. Kazania pasyjne głosić będzie w tym roku ksiądz Wikariusz Waldemar.

  Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku 2-3-4 marca b.r.-głosił je będzie ks. dr Michał Kozak MIC

   
  Papieski dziennik on line w siedmiu językach - także po polsku! Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 16 lutego 2012 09:19

  Watykańskie L’Osservatore Romano od wczoraj jest dostępne w wersji cyfrowej w siedmiu językach. Dziennik w języku włoskim jest publikowany w całości i można go przeczytać jeszcze szybciej, niż trafi do kiosku prasowego przy Placu św. Piotra. Od ubiegłego roku wydania cyfrowe były już dostępne w języku angielskim i hiszpańskim. Z kolei obecnie wiadomości ze Stolicy Apostolskiej tłumaczy się na francuski, niemiecki, portugalski i polski. Więcej informacji oraz link do wersji polskiej w rozwinięciu newsa...

  Więcej…
   
  Ewangelia na dziś: niedziela 12 lutego 2012 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 12 lutego 2012 07:27

  W dzisiejszym artykule publikujemy rozważanie do Ewangelii na VI Niedzielę Zwykłą, 12 lutego 2012 r., którą przygotował ksiądz Arkadiusz Nocoń z Radia Watykańskiego. Rozpoczynamy tym samym cotygodniowe przybliżanie niedzielnej Ewangelii dla osób, które z różnych względów nie mogą wziąć bezpośredniego udziału w niedzielnej Mszy Świętej lub też osób, które chcą uzupełnić swoje rozważania o Słowie Bożym. Pełna treść artykułu w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  11 lutego Światowy Dzień Chorego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 05 lutego 2012 21:32

  W najbliższy piątek, 11 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. Święto jest obchodzone corocznie w Kościele katolickim 11 lutego, kiedy to Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich osobach chorych i cierpiących, potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

  Postarajmy się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła na godz. 17.00! Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

   
  Siostry Felicjanki z Chrobrza Drukuj
  Wpisany przez www.chroberz.info   
  wtorek, 31 stycznia 2012 15:03

  Z cyklu „Czy wiesz, że...” przedstawiam kolejną bardzo mało znaną (w żadnych naszych regionaliach nie publikowaną) historię dotyczącą naszego Chrobrza. Związana ona jest ze Zgromadzeniem Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka Serafickiego (taka jest pełna nazwa zgromadzenia), popularnie nazywanego „felicjankami”, które jak się okazuje miały swój kilkuletni epizod w Chrobrzu. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Podsumowanie roku 2011 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 24 stycznia 2012 18:29

  Publikujemy „Sprawozdanie A.D. 2011” z życia parafii Chroberz, które obejmuje zarówno czysta dane statystyczne jak i dane dotyczące najważniejszych wydarzeń w parafii oraz aspekt duchowy naszej wspólnoty.

  Liczba mieszkańców parafii to 1996 osób zameldowanych.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

  Strona 135 z 141
  stat4u