.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Życzenia Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 24 grudnia 2012 08:31

  "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.”

  Dzieląc się opłatkiem, życzymy niech Nowonarodzony oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Wesołych, ciepłych i rodzinnych Świąt, błogosławieństwa Bożego w każdym dniu Nowego Roku 2013.

  Życzy Zespół Redakcyjny
  Strony internetowej
  Parafii Chroberz

   
  Opowiadania Andrzeja Rytelewskiego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 20 grudnia 2012 14:08

  Przebywający w Chrobrzu i związany z Ośrodkiem Dziedzictwa Kulturowego Ponidzia w Chrobrzu pisarz Andrzej Rytelewski przygotował nowe utwory. „Pamiętnik Alison” - ciekawe i komiczne opowiadanie sensacyjne, które ukazuje czytelnikowi dwie, skrajnie różne osobowości kobiet: poważną i zrównoważoną Alison oraz roztrzepaną i gadatliwą Matyldę, utrzymującą kontakty nie tylko ze światem przestępczym, ale także z tajemniczymi mocami...Obydwie kobiety osadzono w jednej celi więziennej. Co z tego wynikło? Dla czytelnika – dużo śmiechu.

  Drugie opowiadanie Andrzeja Rytelewskiego nosi tytuł „Dom Agaty”. Bohaterką jest wychowawczyni Domu Dziecka – Sabina, pełna poświecenia dla pokrzywdzonych przez los podopiecznych. Opowiadanie ukazuje różne postawy ludzi w stosunku do dzieci, przyrody, a także kariery i rozgłosu. I tu również nie brakuje śmiesznych momentów, które zapewnia postać pani redaktor Michaliny. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Trzecia niedziela Adwentu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 grudnia 2012 07:55

  Dzisiaj (16.12.2012r.) trzecia niedziela Adwentu - który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana - Święty Paweł zachęca nas do radości, mówi bowiem: Radujcie się zawsze w Panu. Zachęcamy zatem do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.

   
  Zapraszamy Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 10 grudnia 2012 08:31

  Dnia 9 grudnia br. miała miejsce próba zniszczenia Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze poprzez oblanie go czarną substancją.

  Serdeczne zapraszam wszystkich parafian i gości w środę -12 grudnia  2012 r. –  Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe, na Roraty o godz. 17.00 i Nabożeństwo ekspiacyjne /przebłagalne/, do naszego parafialnego Wieczernika.

  Wielu z nas atak na ten Obraz odczytuje jako atak na samą istotę polskości, na sam główny nerw naszej wrażliwości narodowej i religijnej, zniszczyć bowiem symbol, zniszczyć znak jedności, to znaczy zniszczyć również nadzieję, że przecież nic się nie da tak naprawdę w narodzie polskim zniszczyć, dopóki jest cześć i wiara, i należna miłość skierowana ku Matce Bożej.” ( Przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski)

  ks. Waldemar Krochmal

   
  Powieść „Lalande”znakomitym prezentem pod choinkę Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 07 grudnia 2012 18:10

  Przedświąteczny czas zawsze niesie ze sobą magiczną atmosferę, dzięki której stajemy się lepsi, ciepło myślimy o bliskich, wspomagamy potrzebujących... Musimy także zmierzyć się z zakupieniem prezentów, co nie dla każdego jest łatwe...

  Podpowiadamy zatem: fajnym prezentem zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, jest sensacyjno-filozoficzno-przygodowa powieść „Lalande” Andrzeja Rytelewskiego. Akcja książki przenosi nas w tajemniczą atmosferę Wschodniej Azji do posiadłości Lalande, leżącej na jednej z wysp Indonezji.

  Żyją tu dwie siostry o zupełnie odmiennych charakterach: Thana i Nghi. Kto zostanie władcą posiadłości? O to właśnie trwa walka...walka dobra ze złem. Ale w tym przypadku zło jest silniejsze...

  Czy dobro poradzi sobie w tej nierównej walce – nie zdradzimy, aby nie odbierać przyjemności czytania w Święta. Warto wzbogacać swoje wnętrze poprzez czytanie, zatem polecamy.

  Książka wraz z autografem autora do nabycia w zakrystii.

  Więcej…
   
  Ogłoszenie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 05 grudnia 2012 11:34

  W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W najbliższą sobotę o godz. 12:00 odbędzie się poświecenie medalików, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rodzice przygotowują medalik dla dziecka we własnym zakresie.

   
  << pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

  Strona 74 z 93
  stat4u